Łódź na weekend – co warto zobaczyć?

Łódź

Łódź cieszy się dużą popularnością wśród turystów – to idealne miasto na weekend. Co warto tutaj zobaczyć? Jakie miejsca zasługują na uwagę? Gdzie można odpocząć?

Poniżej znajdziesz ranking ciekawych miejsc.

1. Muzeum Sztuki
Obejmuje Muzeum Pałac Herbsta, w którym można oglądać wystawę sztuki dawnej. Pałac stanowi ważny punkt na fabrycznej mapie Łodzi. Ponadto Muzeum Sztuki umożliwia oglądanie m.in. wystaw awangardowej rzeźby, współczesnej polskiej fotografii oraz nowoczesnych instalacji plastycznych.

2. Centrum Nauki i Techniki
Planetarium jest dostępne dla turystów indywidualnych oraz grup szkolnych. Łódzkie planetarium jest uważane za najnowocześniejsze nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta tej instytucji obejmuje oczywiście pokazy multimedialne dotyczące astronomii, jak również warsztaty dla młodzieży m.in. na temat powstawania prądu, tworzenia konstrukcji budowlanych, działania elektrowni węglowej, pochodzenia muzyki czy ekstremalnych zjawisk pogodowych.

3. Unikatowa architektura
Przy jakich budowlach warto się na dłużej zatrzymać? Bez wątpienia nie zaszkodzi zwiedzić neorenesansowego Pałacu Karola Poznańskiego. Ciekawostką jest fakt, że ten pofabrykancki budynek jako pierwszy w mieście posiadał centralne ogrzewanie. Poza tym warto zobaczyć jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków sakralnych miasta, czyli Archikatedrę św. Stanisława Kostki oraz bogato zdobioną, eklektyczną kamienicę pod Gutenbergiem.

4. Blisko natury
Jeżeli nie masz ochoty na zgłębianie zagadek historii lub nauki, to polecamy rekreację na świeżym powietrzu. Łódź ma nie tylko piękne parki, ale też Ogród Botaniczny, w którym znajduje się m.in. ogród japoński, Alpinarium, rośliny lecznicze i przemysłowe. Warto zwiedzić również Palmiarnię, która zalicza się do najnowocześniejszych w Europie. Tu zobaczysz unikalne gatunki roślin, a także pospacerujesz po pobliskim parku Źródliska – jednym z najstarszych terenów zielonych w mieście. Park służy mieszkańcom już od 1840 roku.

    5 komentarzy
    Napisz komentarz