3 argumenty przemawiające za tym, aby wybrać się na staż

dlaczego warto wybrać sie na staż

Trudności pracodawców

Staże dla bezrobotnych cieszyły się kiedyś dużo większą popularnością. Odkąd bezrobocie zmalało, a pracodawcy muszą zabiegać o pracowników, obniżyły się także oczekiwania co do kandydatów. Kiedyś brak doświadczenia zawodowego był bardzo dużą przeszkodzą w znalezieniu zatrudnienia w Łodzi, a obecnie firmy coraz częściej zapewniają pracownikom niezbędne przeszkolenie. Brak chętnych na staże spowodowane jest również tym, że płace rosną, a wynagrodzenie dla stażysty wynosi niewiele ponad 1 000 złotych brutto. Na takie zarobki może przystać jedynie ktoś, kto pozostaje na utrzymaniu osób trzecich.

Jakie korzyści daje odbycie stażu?

  1. Nowe umiejętności

Zasadniczym założeniem pomysłodawców tego projektu jest to, aby stażyści mogli nabyć praktyczne umiejętności i zdobyć doświadczenie zawodowe. Każda praca w Łodzi, czy to na etacie czy dorywcza, przyczynia się także do rozwijania kompetencji, takich jak np. zarządzanie projektami czy komunikatywność. To właśnie umiejętności będą później kartą przetargową przy negocjowaniu wynagrodzenia z pracodawcą.

  1. Weryfikacja planów zawodowych

Taka opcja sprawdza się u absolwentów studiów wyższych, a także u osób, które chcą się całkowicie przekwalifikować. Staż lub praktyki to sposób na to, aby poznać branżę od kuchni i ocenić, czy na pewno chcemy się z nią wiązać.

  1. Znajomości

Każda, absolutnie każda praca, to szansa na poznanie ciekawych ludzi. Pamiętajcie, że warto budować sieć kontaktów zawodowych, a rekomendacje współpracowników w mediach społecznościowych, mogą się okazać bardzo pomocne w znalezieniu pracy.

    Napisz komentarz