4 argumenty za inwestowaniem w pracownika

inwestycja w pracownika

Jak dotrzeć do najlepszych kandydatów?

Pracodawcy może nie biją się o pracowników sektora usług, ale o dobrych fachowców, specjalistów i menedżerów wyższego szczebla – już tak! Znalezienie kandydata z odpowiednim doświadczeniem nie zawsze jest takie proste. W końcu w wielu branżach nastały czasy rynku pracownika. Aby przyciągnąć najlepszych, najpierw trzeba się skupić na treści ogłoszenia rekrutacyjnego. Tu powinny być zawarte informacje na temat formy zatrudnienia, przedziału wynagrodzenia oraz przewidzianych benefitów. Warto zastanowić się również nad tym, gdzie oferty pracy w Łodzi, najlepiej będzie publikować. Być może wystarczy lokalny portal, a może lepiej poszukać branżowych grup dyskusyjnych?

Inwestowanie w zasoby ludzkie to nie tylko finansowanie szkoleń, studiów podyplomowych czy lekcji angielskiego. To poświęcanie pracownikowi czasu i energii. Wielu szefów obawia się, że inwestycja w pracownika się nie zwróci, a ten odejdzie do konkurencji, by tam wykorzystać pozyskane doświadczenie. Jednak nowej pracy zwykle szukają właśni ci, którzy czują się niedoceniani.

Jakie zatem korzyści odczuwają przedsiębiorstwa, które nie boją się inwestować w ludzi?

1. Zwiększenie potencjału konkurencyjnego firmy.
Potencjał to nie tylko zasoby materialne, ale też kwalifikacje zatrudnionych osób. Pracownik o rozwiniętych kompetencjach zna wszelkie branżowe trendy i jest wiarygodny w oczach partnerów biznesowych.

2. Wzrost lojalności i efektywności pracowników.
Podwładni, którzy biorą udział w konferencjach czy specjalistycznych szkoleniach zwykle bardziej utożsamiają się z wartościami firmy i czują się spełnieni. Poza tym mają świadomość, że ich wysiłek zauważają i doceniają przełożeni.

3. Mniejsze koszty rekrutacji.
W większości przypadków przeszkolenie sprawdzonego pracownika, zdecydowanie bardziej się opłaca niż uczenie podstaw nowo zatrudnionej osoby. Mała fluktuacja kadr jest bardzo pożądana w każdej firmie.

4. Lepsza atmosfera w zespole.
Bardziej wykwalifikowany pracownik jest w stanie w pełniejszy sposób komunikować się ze współpracownikami, a projekty są szybciej finalizowane. Do tego wyjazdy szkoleniowe pełnią funkcję integracyjną.

    Napisz komentarz