5 sygnałów wskazujących na konieczność szukania nowej pracy

sygnały wskazujące na konieczność szukania nowej pracy

Część osób, które szukają pracy w Łodzi, to nie bezrobotni, a pracownicy, którzy nie są do końca zadowoleni z warunków, jakie zaoferowano im na ich obecnym stanowisku. Jeśli Ty też czujesz, że zmiana mogłaby Ci dobrze zrobić, to koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Kiedy na serio rozglądać się za nowym etatem?

  1. Na pewno za nowym zajęciem trzeba się zacząć rozglądać, jeżeli spodziewamy się zwolnienia, otrzymaliśmy już naganę czy upomnienie. Czasem panikę są w stanie wywołać plotki dotyczące zbiorowych zwolnień, ale takie informacje lepiej weryfikować.
  2. Powodem dla zmiany pracy jest również brak możliwości rozwoju. Jeśli wiemy, że nie mamy szans na awans, podwyżkę, sfinansowanie szkolenia czy studiów podyplomowych, to dobrze jest zacząć szukać nowej pracy w Łodzi. Rynek pracy w ostatnim czasie stał się bardziej przyjazny pracownikom i łatwiej jest wynegocjować dobre warunki.
  3. Przyczyną szukania innego pracodawcy, może się też okazać brak możliwości wykazania się na danym stanowisku pracy. Osoby, które są ambitne i świadome tego, że marnują swój potencjał, prędzej czy później będą chciały spróbować pracy gdzieś indziej.
  4. Niepokojące sygnały, które zdecydowanie przemawiają za tym, że należy się pożegnać z dotychczasowym pracodawcą to przemęczenie, przeciążenie obowiązkami i stres. Dzisiaj coraz więcej mówi się na temat równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Osoby, które wiedzą, że są niedoceniane i wykorzystywane, nie powinny zwlekać z przeglądaniem ofert pracy w Łodzi.
  5. Konkurencja daje bez porównania lepsze warunki. Czasem nie warto tkwić w danej firmie z powodu sentymentu, jeśli wiemy, że nasza praca nie jest odpowiednio wynagradzana.

Dla wielu pracowników decyzja o odejściu z firmy bywa bardzo trudna, zwłaszcza jeśli są tam zatrudnieni od lat. Pamiętajmy jednak, że ludzie sukcesu nie boją się wychodzić ze swojej strefy komfortu i zrywać kontaktów z toksycznym otoczeniem.

    Napisz komentarz