Dlaczego odpoczynek od pracy jest taki potrzebny?

dlaczego odpoczynek od pracy jest taki potrzebny

Wielu pracowników uważa się za niezastąpionych lub zwleka z wykorzystaniem urlopu w obawie przed tym, że jeszcze pojawi się nagła sytuacja, w której wolne okaże się zbawienne. Mimo wszystko w niektórych branżach panuje rynek pracownika, a to oznacza, że podwładni bardziej szanują swoje prawa, w tym również to do odpoczynku od pracy.

Work-life balance

Zarządzanie czasem tak, aby było możliwe zachowanie równowagi między życiem zawodowym oraz prywatnym, to nic innego jak idea work-life balance. Człowiek powinien poświęcać odpowiednio dużo czasu na pracę, a także dla rodziny, przyjaciół oraz na rozrywkę i duchowość.  Ten, kto umie we wszystkim zachować umiar, nie będzie martwił się o zdrowie, a jego praca w Łodzi pozostanie efektywna.

Z work-life balance rzeczywiście mamy do czynienia, jeśli pracodawca nie zmusza nas do  nadgodzin, a praca w weekendy pozostaje dobrowolna. Pracownik, który umie rozdzielić życie prywatne od zawodowego, bez problemu wyłącza służbowy telefon w czasie urlopu i codziennie po wyjściu z biura. 

Urlop wypoczynkowy

Każdy pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę, ma prawo do dwutygodniowego nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego. Lekarze zgodnie twierdzą, że weekend lub kilka dni to za mało, abyśmy naprawdę zaczęli wypoczywać i całkowicie odcięli się od służbowych tematów.

Dlaczego wypoczęty pracownik to dobry pracownik?

Dzisiaj coraz częściej możemy znaleźć oferty pracy w Łodzi, w których pracodawca zapewnia, że w jego firmie praktykowane są zasady work-life balance. Wielu pracowników ceni sobie możliwość pracy zdalnej, a także opcję korzystania z dodatkowego, bezpłatnego urlopu. Korzyści, jakie daje efektywny wypoczynek, przekładają się na wyniki w pracy. Zdrowi i wypoczęci pracownicy są zdecydowanie bardziej wydajni niż ci przemęczeni, ponadto mają świeże pomysły, więcej energii i są bardziej kreatywni.

    Napisz komentarz