Łódź – praca w domu

Lódź praca w domu

Skręcanie zabawek, a może wytwarzanie biżuterii – jest bardzo wiele rodzajów pracy, którą można wykonywać w domu. Sprawdź, czym jest chałupnictwo i kto może znaleźć zatrudnienie w tym trybie.

Chałupnictwo, czyli po prostu praca nakładcza, polega na wytwarzaniu określonych produktów z materiałów dostarczonych przez pracodawcę (nakładcę). Do specyfiki chałupnictwa należy to, że w umowie nie zostaje określony czas i miejsce wykonywania zlecenia, a jedynie rodzaj pracy, termin jej rozpoczęcia oraz ustalenia dotyczące wynagrodzenia.

Łódź – praca chałupnicza

Szukając w Łodzi pracy chałupniczej, mamy kilka możliwości. Najczęściej zajęcie to kojarzy się ze składaniem długopisów i torebek. Niekiedy oferty dotyczą również sklejania kopert, drobnych prac krawieckich, wykonywania ozdób świątecznych, sklejania kartek okolicznościowych. Może to być także tworzenie zabawek lub biżuterii, a także wypełnianie różnego rodzaju ankiet oraz wniosków.

Praca chałupnicza – dla kogo?

Oferty najczęściej skierowane są do młodych matek, pozostających na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym albo mających trudność z powrotem na rynek pracy. Kolejną grupą są osoby niepełnosprawne, mało mobilne, mieszkające w dużym oddaleniu od ośrodków miejskich. Takim rodzajem pracy zainteresowani są także emeryci, renciści, studenci i wszyscy ci, którzy szukają zajęcia dorywczego bądź po prostu chcieliby pracować w zaciszu własnego domu.

Łódź – praca chałupnicza, oferty

Osoby poszukujące w Łodzi pracy w domu powinny zachować ostrożność. W zdecydowanej większości ogłoszeń, na jakie możemy natknąć się w Internecie, nie znajdziemy nazwy firmy czy choćby numeru telefonu do nakładcy. Często podany jest jedynie adres e-mail, na który kandydat wysyła zgłoszenie.

Brak jawności danych może budzić wątpliwości względem uczciwych zamiarów zleceniodawcy. Co więcej, często od osoby wykonującej pracę wymaga się początkowego wkładu własnego – przesłania sumy pieniędzy na wskazany numer konta. Wymagana kwota zazwyczaj nie jest wysoka, jednak uważajmy, by nie dać się oszukać.

Zanim zdecydujemy się na chałupnictwo, sprawdźmy, czy dana firma rzeczywiście istnieje i działa legalnie. Możemy na przykład zweryfikować jej numer NIP lub REGON oraz inne dane na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. Niestety, choć w Łodzi ofert pracy chałupniczej zwykle jest dużo, dość trudno jednak znaleźć taką, która nie budzi żadnych podejrzeń.

Łódź – praca w domu, składanie długopisów

Do często poszukiwanych w województwie łódzkim prac chałupniczych należy wymienione wyżej składanie długopisów. Najczęściej w ofertach tego typu pracy nakładca oferuje około kilkunastu groszy za złożony długopis. Teoretycznie w skali miesiąca stawka ma dać zatrudnionemu zarobki powyżej dwóch tysięcy złotych, w zależności od liczby gotowych produktów.

W Internecie można jednak znaleźć wiele relacji osób, które przekonują, że oferty pracy w tym charakterze to zwykłe oszustwo. Wskazują na to, że obecnie długopisy są tak tanie, że mało prawdopodobne, by jakaś firma była gotowa płacić komukolwiek tak wysokie wynagrodzenie za ich składanie.

Łódź – praca chałupnicza, pakowanie

Jakie jeszcze możliwości mają szukający w Łodzi pracy chałupniczej? Pakowanie rajstop, płyt CD czy innych drobnych przedmiotów do foliowych torebek jest kolejnym zajęciem, które często pojawia się w ofertach. Zasada jest podobna jak w przypadku składania długopisów czy zabawek. Nakładca dostarcza do pracownika towar oraz opakowania, a ten ma za zadanie spakować go i odesłać do zleceniodawcy. Również poszukując tego rodzaju zajęcia, bądźmy ostrożni i nie zapomnijmy upewnić się, że mamy do czynienia z uczciwym pracodawcą.

    37 komentarzy
    Napisz komentarz