Łódzkie inwestycje

inwestycje w mieście

Łódź od kilku lat prężnie rozbudowuje się pod względem inwestycyjnym. Dział inwestycji dotyczy wielu stref życia mieszkańców. Nowe inwestycje to m.in. poprawa infrastruktury drogowej, komunikacyjni transportu publicznego, nowe obiekty mieszkalne oraz biurowe. Te ostatnie rosną w Łodzi niczym grzyby po deszczu, a w planach jest ich coraz więcej, ponieważ miasto zyskuje w oczach inwestorów jako potencjalnej miejsce na rozwój ich biznesów. Nowe powierzchnie biurowe, to także nowe miejsca pracy dla mieszkańców Łodzi.

Inwestycje

Na początek centrum serwisowe pociągów Flirt obsługujących Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Szwajcarska firma Stadler – zapotrzebowanie na 50 nowych pracowników w Łodzi. Kolejna ogromna firma – Comarch specjalizująca się w projektowaniu, wdrażaniu i integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych i infrastruktur sieciowych przebudowuje starą łódzką fabrykę pod nowy ośrodek biurowy dla swojej firmy. Koszty inwestycji to ponad 38,8mln złotych. Inwestycje w ramach zabudowy mieszkaniowej w Łodzi realizuje m.in. Murapol (ogólnopolski holding inwestycyjnym działający w obszarze budownictwa mieszkaniowego). Ostatni zakup działki to koszt 4 mln złotych. Kolejną nowoczesną przestrzeń biurową ma także pod swoimi skrzydłami Skanska (Skanska Property Poland – innowacyjny deweloper zielonych budynków biurowych). Biurowiec przygotowany na 2200 pracowników to kolejny powód do dumy oraz widoczny rozwój Łodzi.

Walory

Łódź to miasto, które rozwija się niezwykle dynamicznie. Widać to nie tylko w licznie realizowanych w ostatnim czasie inwestycjach, ale także w rosnącym zainteresowaniu miejscem potencjalnych kandydatów do pracy. W mieście potencjał gospodarczy jest ogromny, jednak jeszcze nie do końca zagospodarowany. Ale to się zmienia. I te zmiany obserwujemy aktualnie. Łódź jest położona w centralnym punkcie Polski o dobrze rozbudowanej infrastrukturze drogowej i to stanowi o jej potencjale w skali międzynarodowej i ogólnopolskiej.

    Napisz komentarz