Nie wiesz dokąd wybrać się w Łodzi z dziećmi? Oto 3 propozycje!

dokąd wybrać się z dziećmi w Łodzi

Łódź ma wiele do zaoferowania turystom, niezależnie od tego, czym się interesują i w jakim są wieku. Poniżej znajdziecie opis atrakcji, których nie można przegapić, jeśli wybieracie się do Łodzi z dziećmi.

Wodne szaleństwo

Pierwszym punktem na mapie Łodzi, który powinien zostać odwiedzony przez najmłodszych, jest Kąpielisko Fala, stanowiące największy aquapark w kraju. Obiekt został otwarty 31 stycznia 2008 roku i ma około 10 hektarów powierzchni, z czego 2,5 hektara liczy lustro wody. Aquapark jest podzielony na strefę basenową, strefę saun oraz strefę SPA&Wellness. Największą atrakcją strefy basenowej pozostaje ogromna zjeżdżalnia typu „kamikadze”. Na terenie obiektu znajdują się bicze wodne, jacuzzi, boiska sportowe i bary. W łódzkim aquaparku są też  urządzenia, które w jednym z basenów wytwarzają sztuczną falę. Warto nadmienić, że organizuje się tutaj imprezy cykliczne m.in. z okazji Mikołajek czy Andrzejek, a także półkolonie.

Świat zwierząt

Łódzkie ZOO działa na Polesiu już od 1938 roku, a na jego terenie znajduje się małpiarnia, akwarium, wiwarium, motylarnia, pawilonów małych ssaków oraz pawilon „Świat Ptaków”. Goście odwiedzający Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi, mają szansę zobaczyć na własne oczy m.in. lwy azjatyckie, tamarynę cesarską, korońce czy jeżozwierza indyjskiego.

Jesienią 2018 roku wystartowały prace, których celem jest budowa orientarium. Wielki kompleks fauny i flory to poważna inwestycja. Orientarium ma być dostępne dla zwiedzających w 2021 roku. Koszt budowy przekroczył 260 milionów złotych. Szacuje się, że nowatorski obiekt będzie przyciągał około 2 milionów gości rocznie. Tego rodzaju przedsięwzięcie to oczywiście nowe miejsca pracy w Łodzi oraz szanse na zwiększenie ruchu turystycznego.

Szlakiem bohaterów bajek

Łódź Bajkowa to projekt, którego celem jest promowanie filmowego dorobku miasta, a szczególnie animacji. Rzeźby z brązu prezentujące postaci z kultowych seriali i filmów dla dzieci, znajdują się na trasach turystycznych i w miejscach, które są powiązane z przemysłem filmowym. Od 2009 roku postawiono 10 rzeźb, a docelowo ma ich być 17. Dotychczas odsłonięto pomniki takich bajkowych bohaterów, jak m.in. Miś Uszatek, pingwin Pik-Pok, Plastuś, wróbelek Ćwirek czy kot Filemon.

    2 komentarze
    Napisz komentarz